Wideodomofon bezprzewodowy. Jaki wybrać?
Domofony
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wideodomofon bezprzewodowy. Jaki wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem domofonu? Opcja bezprzewodowa wyposażona w kamerę wydaje się najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem. Jednak czym kierować się przy wyborze wideodomofonu? 

Bezprzewodowe domofony z kamerą to urządzenie na miarę XXI wieku. Już nigdy nie będziesz musiał martwić się uciążliwym dźwiękiem domofonu, wstawaniem do słuchawki i głowieniem się, czy naprawdę wpuściłeś listonosza – teraz każdą twarz możesz zobaczyć w formie obrazu na wyświetlaczu. 

Cud techniki czy niepotrzebny dodatek? 

Wideodomofony to urządzenia, które można montować zarówno w domach jednorodzinnych, jak i kamienicach, apartamentach, blokach. Wideodomofon jednorodzinny ma bardzo prostą konstrukcję – jedna kasetka przed bramą oraz jeden guzik wywołania. Wielorodzinne pozwalają skontaktować się z wieloma osobami. Tak samo jak analogowy domofon mają opcję wybrania numeru mieszkania, pod który chcesz zadzwonić. 

Chociaż może się wydawać, że różnica między wideodomofonem a zwykłym domofonem ze słuchawką nie jest kolosalna, po zamontowaniu bezprzewodowego domofonu z kamerą w domu szybko okazuje się, że domownicy nie potrafią bez niego żyć. Największą zaletą wideodomofonu jest zwiększenie bezpieczeństwa domowników. Twarz każdej osoby, chcącej dostać się na teren posesji wyświetla się na wyświetlaczu – nie ma możliwości podszycia się pod kogoś, kim się nie jest. 

Opcje, za które warto dopłacić

Wideodomofony nie należą do najtańszych akcesoriów, zwłaszcza te najnowocześniejsze – sterowane za pomocą aplikacji lub WiFi. Jednak biorąc pod uwagę taką inwestycję, warto zastanowić się nad zwiększeniem budżetu i zakupem modelu poszerzonego o bardzo przydatne opcje, takie jak:

Przekierowanie rozmowy na numer telefonu 

Nowoczesne wideodomofony mogą przekierowywać rozmowy na podany numer telefonu właściciela domu. Oznacza to, że osoba stojąca pod bramą, np. listonosz, pomimo braku domowników może porozmawiać z jednym z nich. Znacznie ułatwia to komunikację w przypadku niespodziewanych gości i pilnych spraw. 

Rejestrowanie obrazu 

Wymaga to wbudowanej pamięci, jednak znacząco podnosi bezpieczeństwo domowników. Każda osoba próbująca dostać się na teren posesji zostanie udokumentowana w postaci cyfrowej, a nagrania mogą posłużyć jako materiał dowodowy w razie ewentualnego włamania. Ułatwia to sprawę policji, pozwoli Ci szybciej odzyskać swoje mienie, a także podnosi komfort życia, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają również małe dzieci. Rejestrowanie obrazu może być połączone z czujnikiem ruchu – dzięki temu kamera uruchamia się od razu, gdy ktokolwiek pojawi się w pobliżu bramy. 

>> Zobacz też: Domofony – montaż i programowanie

Integracja z panelami wewnętrznymi

Wideodomofon można rozbudować, montując dodatkowe panele wewnętrzne z kamerami w każdym pokoju. Dzięki temu domownicy nie muszą krzyczeć do siebie z pokoju do pokoju – wystarczy wcisnąć guzik. 

Szyfrator

Możesz zaprogramować swój wideodomofon tak, by brama otwierała się za pomocą kodu. Nie jest to być może najnowsza technologia, która swoją innowacyjnością zachwyci i zszokuje, jednak opcja ta naprawdę jest bardzo przydatna, zwłaszcza kiedy okazuje się, że nie wzięliśmy ze sobą kluczy. 

Możliwości sterowania wideodomofonem

Bezprzewodowy wideodomofon WiFi (zwany często wideodomofonem z aplikacją) umożliwia koordynowanie bramą za pomocą aplikacji zainstalowanej w naszym telefonie. I choć to rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ drzwi otworzyć możemy nawet z kanapy, warto liczyć się z potencjalnymi problemami. Wszelkie awarie sieci w naszym domu przekładają się na chwilowe problemy z wideodomofonem. Aplikacje są również narażone na przejęcie kontroli przez niepowołane osoby, które z jej pomocą mogą dostać się do naszego domu. 

Plusem sterowania wideodomofonem za pomocą aplikacji jest niewątpliwie zdalna kontrola nad tym, co dzieje się przed naszą furtką. Wyposażony w odpowiednie czujniki bezprzewodowy domofon wyśle powiadomienie o otwartej furtce czy wykrytym ruchu. Z aplikacji można również sterować otwieraniem drzwi, a nawet oświetleniem bramy.

>> Przeczytaj także: Domofony bezsłuchawkowe. Montaż i programowanie

bigerbuilders

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak fotowoltaika przyczynia się do oszczędności w domowym budżecie: studium przypadku
Jak fotowoltaika przyczynia się do oszczędności w domowym budżecie: studium przypadku
Zapraszamy do lektury studium przypadku, jak szereg gospodarstw domowych znacznie obniżyło swoje rachunki za energię dzięki instalacjom fotowoltaicznym. Odkryj możliwości zielonej energii!
Jakie ogrzewanie do domu wybrać?
Jakie ogrzewanie do domu wybrać?
Ogrzewanie domu jest jednym z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy budowie lub remoncie domu. Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania może mieć wpływ na komfort mieszkańców, koszty energii oraz na środowisko. W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych systemów ogrzewania, które różnią się kosztami, efektywnością, ekologicznością oraz innymi czynnikami.
Jakie są najczęstsze błędy przy projektowaniu systemów wentylacyjnych?
Jakie są najczęstsze błędy przy projektowaniu systemów wentylacyjnych?
Odkryj najpowszechniejsze błędy, które można popełnić podczas projektowania systemów wentylacyjnych oraz dowiedz się, jak ich uniknąć, by zapewnić sobie bezpieczne i wydajne środowisko.
Ostatnie wpisy