System kamer w domu – jakie urządzenia są potrzebne?
Monitoring
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

System kamer w domu – jakie urządzenia są potrzebne?

System kamer w domu może być nowością, która bardzo zwiększy nasze bezpieczeństwo. Wiele zależy jednak od jakości i konfiguracji sprzętu. Istotna jest też kwestia tego, byśmy sami czuli się we wnętrzu komfortowo. Na co przede wszystkim zwracać uwagę?

Do czego potrzebny jest nam monitoring?

Tak postawione pytanie jest istotne, choćby dlatego, że inwestorzy prezentują różne podejścia do tej kwestii. Dla niektórych podstawą jest sama obecność monitoringu, która ma za zadanie odstraszać potencjalnych złodziei. Wówczas kwestie takie jak np. rozdzielczość schodzą na drugi plan. Niekiedy wybiera się wręcz atrapy takiego sprzętu. Jeśli jednak chodzi o faktyczne działanie monitoringu, to dobrze, by obraz nagrywany był w wysokiej rozdzielczości. Wówczas nie będziemy mieć problemu np. z określeniem tożsamości potencjalnego sprawcy. 

Istotne parametry

Na które kwestie szczególnie często zwracamy uwagę przy zakupie systemu monitoringu?

Cena

Bardzo duża różnorodność systemów kamer do monitoringu może być błogosławieństwem lub przekleństwem. Kwestia ceny jest niewątpliwe ważna, bo monitoring to inwestycja, która powinna służyć przynajmniej przez kilka lat. Dlatego niekoniecznie powinniśmy wybierać najtańsze oferty na rynku, które mogą nie działać dość dobrze.

Monitoring wewnętrzny czy zewnętrzny?

Systemy monitoringu domu mogą się składać zarówno z kamer monitorujących newralgiczne elementy przestrzeni wewnątrz, jak i z systemu kamer zewnętrznych. W przypadku tych ostatnich trzeba zadbać o to, by wybrany przez nas sprzęt posiadał obudowę zabezpieczającą przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. 

Jakość obrazu

W sytuacji, gdy monitoring faktycznie ma dobrze spełniać swoje zadanie, powinniśmy postawić na obraz dobrej jakości. Będzie on dość szczegółowy wtedy, gdy rozdzielczość będzie dość wysoka, ale także przy dużej ilości klatek na sekundę. Współcześnie zaleca się też wybór kamer rejestrujących obraz w kolorze.

Przewodowy czy bezprzewodowy. Jaki monitoring sprawdzi się w przypadku naszego domu?

W określeniu tego, czy wykorzystamy monitoring bezprzewodowy, czy też opierający się na przewodach, chodzi w gruncie rzeczy o sposób przesyłu obrazu z kamer do rejestratora, który jest integralną częścią systemu. Należy mieć na uwadze to, że tańsze i często niezawodne systemy przewodowe są kuszącą ofertą zwłaszcza dla osób, które planują monitoring na etapie budowy domu. W sytuacji, gdy budynek już stoi i chcemy uniknąć wiercenia i kłopotliwych zmian, lepszym wyborem bywa bardzo często nabycie monitoringu bezprzewodowego. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wśród funkcji oferowanych przez współczesne systemy kamer do monitoringu szczególnie istotne są także:

  • możliwość podglądu w czasie rzeczywistym,
  • nocna detekcja ruchu,
  • system włączania alarmu,
  • zdalne zarządzanie,
  • możliwość sterowania kierunkiem,
  • sposób przesyłania powiadomień.

Co z atrapami kamer monitoringu?

Wielu osobom się wydaje, że zamontowanie łudząco podobnych do oryginału atrap kamer dobrze się sprawdzi. Musimy jednak w takiej sytuacji pamiętać o absolutnej dyskrecji. Również sam montaż powinien przypominać prawdziwy. Jednak w sytuacji, gdy ceny prawdziwych systemów monitoringu spadają, stawianie na zamienniki w formie atrapy wydaje się być coraz mniej celowe. 

Zdjęcie główne: NomeVisualizzato/pixabay.com

bigerbuilders

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym zajmuje się biuro ochrony osób i mienia?
Czym zajmuje się biuro ochrony osób i mienia?
Biuro ochrony osób i mienia to firma specjalizująca się w świadczeniu usług z zakresu ochrony osób i mienia, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa swoim klientom. Biuro takie oferuje szeroki zakres usług, takich jak ochrona fizyczna, monitoring, transport wartości, szkolenia z zakresu bezpieczeństwa oraz wiele innych.
Jak wybrać odpowiednie materiały i urządzenia do remontu łazienki?
Jak wybrać odpowiednie materiały i urządzenia do remontu łazienki?
Przeczytaj naszego przewodnika, aby dowiedzieć się, jak skutecznie wybrać materiały i sprzęt podczas remontu łazienki. Znajdź najlepsze rozwiązania dla Twojego domu i zapewnij sobie komfort na lata.
Jak prawidłowo oddzielić trawnik od ścieżki w ogrodzie?
Jak prawidłowo oddzielić trawnik od ścieżki w ogrodzie?
Odkryj praktyczne porady i sprawdzone metody oddzielania trawnika od ścieżki ogrodowej. Dowiedz się, jak skutecznie wykorzystać dostępne narzędzia i materiały, aby Twoje zielone spać były zawsze w doskonałym stanie.
Ostatnie wpisy